Klimatyzacja

Strona główna / Klimatyzacja

Co to jest klimatyzacja?

Klimatyzacja kojarzona była przeważnie z symbolem luksusu, jednak dzisiaj to urządzenie stało się bardzo popularne mające szerokie zastosowanie w domach, biurach pracy czy supermarketach. Głównym zadaniem klimatyzacji jest chłodzenie powietrza oraz ogrzewaniu i osuszaniu go w pomieszczeniach. Klimatyzacja jest wspaniałym rozwiązaniem dla alergików, gdyż doskonale filtruje powietrze. Klimatyzatory filtrują i schładzają powietrze w domu, mieszkaniu czy biurze.

Jak działa klimatyzacja?

Klimatyzacja reguluje temperaturę pomieszczenia i wilgotność powietrza. Urządzenia klimatyzacyjne usuwają wodę z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Przy wilgotności powietrza równej 25-40%, człowiek ma wrażenie, że w pomieszczeniu jest chłodniej. Przy wilgotności 60% i tej samej temperaturze odczuwalna jest wyższa temperatura.

Funkcje klimatyzacji 

Chłodzenie
Funkcja szczególnie przydatna latem, gdzie obniżamy temperaturę na określonym dla nas poziomie.
Wentylacja
Wymiana powietrza w pomieszczeniu (może być zintegrowana z klimatyzacją, bądź nie).
Ogrzewanie
Utrzymywanie stałej temperatury przez cały rok, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Ta funkcja jest dostępna dzięki pompie ciepła.
Osuszanie
To obniżenie wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Ta funkcja zwiększa komfort oddychania oraz hamuje rozprzestrzenianie się w powietrzu zanieczyszczeń i drobnoustrojów
Oczyszczanie
Ta funkcja filtruje powietrze z kurzu, dymu, różnego rodzaju pyłków. Powietrze jest czyste, a drogi oddechowe zdrowe. Ta funkcja jest korzystna dla alergików.
Jako firma jesteśmy na rynku od 2015 roku. 
Oferujemy Państwu sprzedaż i kompleksową instalację nowoczesnych i sprawdzonych urządzeń grzewczych.
Copyright © 2021 | RES Elements
Realizacja: Elevation Group
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram