Centralne ogrzewanie

Strona główna / Centralne ogrzewanie
Oferta RES Elements to bogata gama rozwiązań w zakresie górnego źródła ciepła. Zawiera tradycyjne rozwiązania konwekcyjne, płaszczyznowe i nadmuchowe. 
Najistotniejsza jest właściwa konfiguracja, czyli dobór parametrów względem panujących w budynku warunków, jak i oczekiwań użytkownika.

Ogrzewanie konwekcyjne (grzejnikowe)

Do pracy z pompą ciepła przystosowane są tradycyjne rozwiązania jak grzejniki. W nowoczesnych pomieszczeniach wciąż stosuje się grzejniki, gdyż są bardzo popularne. Grzejniki przeważnie występują 2-płytowe.
3-płytowe grzejniki, dzięki większej powierzchni grzewczej oddają więcej ciepła i są zalecane przy zasilaniu niską temperaturą.
Grzejnik przeważnie wyposażony jest w większą powierzchnię dzięki trzeciej pycie grzewczej, można też jego rozmiar dobrać, sprawdzając stosunek temperatury zasilania do wymaganego zapotrzebowania na ciepło w pomieszczeniu. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność podania wyższej temperatury zasilania niż na ogrzewanie podłogowe. W przypadku grzejników niskotemperaturowych najczęściej jest to 45 stopni Celsjusza.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe stało się niezwykle popularne i zyskuje coraz większe grono swych odbiorców. Chodzenie po ciepłej podłodze w zimie to komfort. Najpowszechniejsze rozwiązanie grzewcze cechujące się wysoką sprawnością. Idealne do nowo budowanych domów. Nie wymaga dodatkowej adaptacji pomieszczenia. Dzięki oddawaniu ciepła przez promieniowanie, system eliminuje cyrkulację kurzu i alergenów w powietrzu (w przeciwieństwie do grzejników). Możliwość sterowania temperaturą z termostatu pokojowego.

Ogrzewanie i chłodzenie klimakonwektorem

Klimakonwektor łączy cechy grzejnika konwekcyjnego oraz klimatyzatora. To urządzenie w zimie ogrzewa pomieszczenie, a w lecie je schładza, doskonale funkcjonuje z pompami ciepła. Klimakonwektor nagrzewa/chłodzi powietrze dzięki zastosowaniu wiatraków i ciepłej/lodowej wody. Jego zastosowanie wymaga większych nakładów finansowych i ma sens ekonomiczny, gdy jest stosowane z pompą ciepła z funkcją aktywnego chłodzenia. Może powodować wysuszanie powietrza. Stanowi alternatywę dla klimatyzacji powodując obniżenie pracy sprężarki latem, zimą jest dodatkowym uzupełnieniem systemu grzewczego korzystającego z tej samej ciepłej wody kotłowej co pozostała część systemu (np. ogrzewanie podłogowe).

Zainteresowany instalacją centralnego ogrzewania?

Napisz do nas lub zadzwoń, a na pewno dobierzemy odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb.
Jestem zainteresowany
Jako firma jesteśmy na rynku od 2015 roku. 
Oferujemy Państwu sprzedaż i kompleksową instalację nowoczesnych i sprawdzonych urządzeń grzewczych.
Copyright © 2021 | RES Elements
Realizacja: Elevation Group
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram